OK Älgen

menu
‹‹ Arrangemang
‹‹ Connys Sydvästrace

Sydvästracet 2019

event2019-12-31
listAlla anmälda
notesOm tävlingen
listResultat

Om Tävlingen

Sydvästbananhttps://www.okalgen.se/docs/Alternativ%20sport/pm%20sydv%C3%A4st%20uppdaterat%202%202019.pdf
Länkad inbjudan finns att läsa
3 banor
8,2
5,0 och 3,0 KM
Ordinarie anmälan helst via ovanstående anmälningsformulär
Startavgift helst via angivet swishnummer angivet i inbjudan
Välkomna
frågor ? Tävlingsledare conny@lgcontracting.se

Resultat

Långa - Damer

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Linda TakeOK Tyr34:2200:00
2Elsa WangstenSkruvstad IK16:2935:1735:4001:18
3Zlatimira AbadzhievaOK Tyr22:0143:0008:38
4Tanja DalheimerIK Vikings OK23:5254:2655:0120:39

Långa - Herrar

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Andreas UllerKils OK27:3600:00
2Lukas KatvalaIF Göta29:0901:33
3Olof SkoglundKils Ok30:0202:26
4Elias RappVästerås FK30:1702:41
5Sören KindlundOK Tyr30:2602:50
6Joel BjörkenbeckKarlstad30:3631:0403:28
7L-O GävertFORIMP AB31:0903:33
8Andrey AbadzhievOK Tyr15:1832:1932:4605:10
9Erik HögkvistOK Tyr32:5205:16
10Magnus Hollander20:3830:0834:0306:27
11Christer SkoogKils Ok34:1206:36
12Andres WilhelmssonCowabungrunners16:1334:2506:49
13Marcus JonssonOK Tyr34:1834:4507:09
14Mikael TakeOK Tyr16:2134:2934:5607:20
15Erik KummGrums36:1736:4809:12
16Joacim RangedahlSk Nor16:5936:2636:5809:22
17Lars-Henrik LövgrenOK Älgen17:1436:3037:0009:24
18Peter AngbrantFTT17:1636:3437:0509:29
19Jonas UllerKils OK37:1009:34
20Håkan ByleriusI2 IF17:2037:3509:59
21Filip LövgrenGrums17:2237:3610:00
22Tim DalheimerIK Vikings OK17:0137:4210:06
23Fredrik JohanssonIF Nyedshov17:1237:4610:10
24Erik HultstenOK Älgen17:4938:0410:28
25Tobias KatvalaOK Älgen38:1110:35
26Leif HelgmanOK Tyr18:0939:0039:2711:51
27Dennis HagströmCowabunga Runners18:4139:4040:0612:30
28Tony ZetterströmMålilla OK17:4639:4340:0912:33
29Christian UmelandSegoltans IF20:3742:4215:06
30Bosse PerssonI2 IF21:3646:3118:55
31Jonas SöderbergCowabungarunners25:1455:1455:5228:16
32Thobias OlssonCowabungarunners25:1755:1055:5428:18
DNFAnton UllerKils OK

Mellan - Damer

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Anna JonhedIF Göta05:4423:4524:1100:00
2Anna UllerKils OK05:5224:1524:4100:30
3Jill JohanssonGrums06:1525:4026:1001:59
4Maria KummGrums28:3304:22
5Erika UmelandOK Älgen30:1406:03
6Catarina HögkvistOK Tyr30:2306:12
7Elin BomanOK Tyr30:5531:2107:10
8Linn UmelandGrums Simsällskap07:1232:0007:49
9Sandra Werme DahvnGrums08:1334:0909:58
10Cecilia NilssonOK Älgen08:1534:1810:07
11Anna KarlssonFFT08:2133:4734:2010:09
12Gunilla MenkiniFTT08:2233:4734:2310:12
13Agneta BomanOK Tyr37:5113:40
14Birgitta LarssonOK Älgen11:1746:2422:13
15Annica AngbrantFTT11:4050:0025:49

Mellan - Herrar

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Patrik JordanssonGrums06:3524:3825:0700:00
2Thomas BomanOK Tyr28:0002:53
3Andreas LövgrenSegoltans IF06:3729:2604:19
4Christer BjörkmanLesjöfors SK29:4404:37
5Torbjörn JohanssonOK Älgen30:3505:28
6Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK07:0430:2430:5505:48
7Anton TattiOK Älgen31:0231:3106:24
8Edvin LövgrenOK Älgen06:3033:1633:4208:35

Korta - Damer

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Lina UllerKils OK13:2600:00
2Irma JonhedIF Göta13:4614:1600:50
3Juni RudströmGrava SK14:3501:09
4Ella BäckerBäckers Träning14:3801:12
5Wilma UmelandGrums Simsällskap14:4401:18
6Sara Strom-AnderssonOK Tyr06:0018:1518:3705:11
7Saga TattiOK Älgen20:1320:3707:11
8Hanna LiljaOK Älgen25:0111:35
9Andrea AbadzhievaOK Tyr13:5927:3928:1514:49
10Anna & Thea OlssonCowabunga Runners14:1134:3235:2822:02
11Tyra BorgOK Tyr13:3336:1136:4423:18
12Linnéa BrohedeOK Tyr13:3236:1236:4523:19

Korta - Herrar

PlNamnKlubbMellantid 1Mellantid 2TotaltidTid efter
1Harry RudströmGrava SK13:0700:00
2Felix LindOK Tyr14:4215:0802:01
3Emil BäckerBäckers träning15:1602:09
4Calle JohanssonIF Nyedshov05:5417:3317:5804:51
5Mats LiljaOK Älgen25:0311:56
6Wiggo TelleboCowabungarunners12:1627:4214:35
7Ulf CreutzerCowabungarunners14:0334:5736:0823:01
8Sixten SÖDERBERGCowabungarunners14:1335:0436:1523:08